הודעה לעיתונות 

בעניין בג"צ 6484/10 העמותה לצדק חברתי ומשפטי נ' שר הפנים ואח'.

העמותה לצדק חברתי ומשפטי הגישה בשבוע שעבר עתירה לבג"צ כנגד שר הפנים מר אלי ישי והממונה על מחוז חיפה במשרד הפנים מר יוסף משלב ובה מבקשת העמותה באמצעות בא כוחה עורך הדין שימי קדוש, כי בג"צ יורה לשר הפנים להפעיל את סמכותו על פי סעיף 206 לפקודת העיריות ויורה על פיזור מליאת המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה והעומד בראשה מר אורי דיסטניק.

העתירה הוגשה בשל הטענה כי תקציב המועצה המקומית בנימינה גבעת עדה לא אושר במועדו הקבוע בחוק, התקציב אינו חוקי, אי פיזור המועצה והעומד בראשה  מהווים אפליה לעומת מקרים דומים בהם הפעיל השר את סמכותו ומינה ועדה קרואה.

העתירה מגוללת מסכת שלמה של התנהלות לכאורית לא תקינה ולא חוקית של המועצה והעומד בראשה, תוך הובלת הישוב לקריסה כלכלית ואולי אף לחדלות פירעון.

ממשרדו של עורך הדין שימי קדוש – ב"כ העמותה נמסר כי כבוד השופט עוזי פוגלמן הורה  ביום 3.9.2010 לשר הפנים ולממונה על המחוז , באמצעות פרקליטות המדינה, להגיש תוך 60 יום  את תגובתם המקדמית לעתירה.

העמותה לצדק חברתי ומשפטי, שמקום מושבה בבנימינה חרטה על דגלה לצמצם את הפערים בחברה ע"י סיוע  לשכבות החלשות מחד ומלחמה עיקשת בשחיתות השלטונית מאידך.

 

 

תגובות: