ברית הזוגיות המחודשת

מודל חדש וייחודי ליישוב מחלוקות בין בני זוג.

כולנו שומעים בעת האחרונה בהקשר לכמות הנדבקים בקורונה, את הביטוי "לשטח את העקומה".

הביטוי הזה תקף גם לכמות ההולכת וגוברת של זוגות, אשר בעקבות "הביחד הכפוי" והאינטנסיבי, צצו ועלו מחשבות פרידה, התעצמו המחלוקות ומפלס אי הסבלנות והסובלנות בין בני הזוג עלה על גדותיו.

על פי הסטטיסטיקה, מיד לאחר חגים "משפחתיים" וצפופים כגון ראש השנה ופסח, גדלה כמות הזוגות המבקשים להיפרד בלמעלה מ 130%.

גם בימים אלו, כאשר יש קולות של חזרה מסוימת לשגרה, פונים לא מעט זוגות ומבקשים לפתוח "תיק גירושין" או להתחיל הליך פרידה.

כמי שלמעלה מעשור מטפל בתיקי משפחה ואף הוסמך לשמש כמגשר משפחה, אני מצר על "האצבע הקלה מדי" על ההדק, ועל הוויתור המהיר לנסות ותקן את הטעון תיקון.

עיקר הסכסוכים בין בני הזוג נובעים מכך שעם השנים, כל אחד מבני הזוג למד להכיר צדדים אחרים בבן הזוג השני, צדדים שבדרך כלל לא היו מוכרים או לפחות עוצמתם לא הייתה מוכרת טרם הנישואין

במהלך השנה האחרונה התחלתי בפיתוח מודל חדשני אשר לעניות טעמי יכול לסייע לחלק ניכר מהזוגות המרגישים כי חיי הנישואין שלהם עלו על שירטון, אך מוכנים בכל זאת לתת עוד צ'אנס אחד נוסף בטרם נפגשים על מדרגות הרבנות.

עקרונות המודל:

  • פגישת גישור להבנת שורש הסכסוך – הפגישה כוללת שיחה משותפת של שני בני הזוג וכן שיחות נפרדות של כל אחד מבני הזוג עם המגשר.
  • לאחר פגישה זו, ניתוח ופענוח המקרה על ידי המגשר והכנת תכנית הכוללת מתן כלים לתיקון אותן סוגיות אשר נמצאות בלב הסכסוך הזוגי.
  • פגישת אימון עם המגשר אשר ינחה כיצד ניתן ליישם את התכנית שבנה לבני הזוג ואיך נכון להשתמש בארגז הכלים שהוכן בתכנית והותאם באופן ספציפי לבני הזוג.
  • הכנת מסמך ברית זוגיות מחודשת – מסמך המפרט את "עשרת הדברות" שעל פיהן בני הזוג מסכימים לנהל מכאן ואילך את חייהם המשותפים. מסמך זה הוא למעשה חיבור של חמישה דברים משמעותיים החשובים לבת הזוג ועוד חמישה דברים משמעותיים החשובים לבן הזוג.
  • בנוסף למסמך ברית הזוגיות המחודשת, יחתמו בני הזוג על הסכמה הדדית שאם בתוך פרק זמן של שנה , יגיעו למסקנה כי הניסיון להמשיך ולחיות יחד לא צלח – הם מתחייבים לנסות ולהסדיר את הליך הפרידה \ הגירושין במסגרת גישור.

יתרונות המודל:

  • המודל מציע צ'אנס אמיתי נוסף לחידוש וחיזוק הקשר שהתרופף.
  • המודל מאתגר את כל מאפייני הסכסוך – זיהוי הבעיה, מתן כלים להתמודד עם הבעיות ומתן מענה ברור וידוע במקרה שהבעיות אינן נפתרות.
  • במקרה של אי הצלחה – קיימת הסכמה כיצד יתנהל הליך הגירושין.
  • חסכון עצום בעלויות, בזמן ובעיקר בדם רע בין בני הזוג. ( 2 פגישות של עד שלוש שעות כל אחת ועוד פגישה של שעה לחתימה על הסכם ברית הזוגיות המחודשת).
  • קבלת תמיכה ומענה לשאלות שעולות לאורך כל שנת ההסכם.

אלו הם עיקרי המודל, להרחבה ולקבלת פרטים נוספים ניתן ליצור עמי קשר בטלפון 050-2730517

רק טוב שיהיה

שימי קדוש – עו"ד ומגשר.

 

תגובות: